Jij leidt straks de economische professionals van de toekomst op! Volg de lerarenopleiding Economie in Zwolle en haal in je eigen tempo je bachelor.
Tijdens de opleiding leer jij alle ins en outs over de (wereld)economie. Zo kun jij als docent alle vakinhoudelijke vragen van je leerlingen beantwoorden. Tegelijkertijd leer je ook hoe je een klas kunt runnen en doe je vaardigheden op die je helpen bij het motiveren en enthousiasmeren van leerlingen. Draag jouw kennis over aan de volgende generatie en volg de Lerarenopleiding Economie.
Weten of deze opleiding bij je past?
Studieprogramma Lerarenopleiding Economie
Wist je dat de hbo-opleiding leraar economie een flexibele studie is? Dit betekent dat jij (mede) bepaalt wanneer je wat volgt en hoe je iets afsluit. Op deze manier stippel je de eindbestemming én tijdsduur van je opleiding dus voor een groot deel zelf uit.
Toelatingseisen
Aanmelden
Voldoe je aan de toelatingseisen en is dit de studie die bij je past? Meld je dan zo snel mogelijk aan via Studielink. Dan heb je genoeg tijd om je toelating en praktische zaken op orde te brengen. Let op! Meld je in Studielink aan voor zowel de Lerarenopleiding Algemene Economie als de Lerarenopleiding Bedrijfseconomie.
Aanmelden via Studielink(opent in nieuw tabblad) Hulp bij aanmelden
Na je Lerarenopleiding Economie
-
-
Beroepen
Je wordt opgeleid tot tweedegraadsleraar. Je mag dan lesgeven in:
- het vmbo
- de onderbouw van havo en vwo
- het mbo
- het volwassenenonderwijs
In het voortgezet onderwijs kun je na een tijdje zeker doorgroeien, bijvoorbeeld naar decaan of mentor. Maar de vaardigheden die je ontwikkelt kun je straks ook prima inzetten in een andere functie waarin al jouw vakkennis of communicatieve vaardigheden van pas komen. Denk aan beleidsmedewerker bij een gemeente of auteur bij een educatieve uitgeverij.
-
Vakgebied
Maak kennis met het werkveld van het basis-, voortgezet, speciaal en beroepsonderwijs. Jij kiest een werkveld. Wij helpen je bij het vinden van een opleiding die daarbij past. Met een relevante vooropleiding of met relevante werkervaring kun je mogelijk een versneld traject volgen.
-
Startdatum
1 september 2025
Studieduur
4 jaar (je kunt afhankelijk van jouw route versnellen)
Locatie
Campus 2 in Zwolle
Plan je route(opent in nieuw tabblad)
Collegegeld
Je betaalt elk jaar collegegeld. In 2025 - 2026 is dat € 2.601,-.
Houd ook rekening met extra kosten voor studiemateriaal, zoals readers en boeken.
Meer informatie
Faciliteiten
Opleidingsvormen
Docent worden
Startersinformatie
Highlights opleiding
- Studeer in eigen tempo, bepaal zelf je leerroute én studieduur.
- Je werkt volop aan je didactische vaardigheden zodat je straks vol zelfvertrouwen voor de klas staat.
- Door middel van stages ontdek je welk soort onderwijs het beste bij je past.
- Gedurende de hele studie kun je bij studieroutecoach terecht voor persoonlijk advies.
- Met een uitgebreid intakegesprek brengen we jouw verwachtingen, mogelijkheden en onzekerheden in kaart.
- Je studeert bij de op één na beste grote hogeschool van Nederland.
Meer weten?
Maak op een (online) open avond kennis met hbo in deeltijd: stel vragen aan de docenten!
Van tips tot nieuws: blijf op de hoogte van alles op en rondom Windesheim
Van een studiescan tot advies: hulp nodig bij het maken van je studiekeuze?